Dzień Portu Lotniczego Wrocław

W niedzielę 23 września po raz kolejny w tym roku prezentowaliśmy naszą jednostkę wrocławianom. Okazją był Dzień Portu Lotniczego Wrocław odbywający się na terenie toru wyścigów konnych. Na festynie pokazaliśmy całe spektrum działalności stowarzyszenia.

Obok namiotu, gdzie tradycyjnie można było przećwiczyć akcję reanimacyjną, stanęła łódź hybrydowa i najnowszy pojazd jednostki – quad 6×6. Nie zabrakło także sprzętu nurkowego i ratowniczego. Tym razem zmierzyliśmy się jednak z zupełnie nowym wyzwaniem. Naprzeciw naszego nowego quada zaparkował „Felix”, czyli ogromny
wóz bojowy lotniskowej straży pożarnej. Dwa pojazdy stanęły do walki niczym Dawid przeciwko Goliatowi. Oczywiście ścigano się na ilość uśmiechów i zadowolenie najmłodszych uczestników imprezy. W tej statycznej gonitwie niepozorny quad jak równy z równym rywalizował z pięćdziesięciotonowym olbrzymem z wrocławskiego lotniska. Były momenty, że dzieciaki ustawiały się w długiej kolejce aby zasiąść za sterami naszego Polarisa. Rodzice w tym samym czasie skwapliwie korzystali z możliwości doszkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Kto wygrał ten bezkrwawy pojedynek dwóch tak różnych jednostek? Zdecydowanie najmłodsi! Mamy nadzieję, że te szczere uśmiechy dzieciaków zamienią się w przyszłości w uśmiechy świeżo certyfikowanych płetwonurków OSP ORW „Zorba”.

Niedzielny piknik na Partynicach na pewno zapamiętamy jako czas bardzo radosny, spędzony wśród wielu pozytywnych osób. Warto wspomnieć też o doskonałej organizacji imprezy od strony logistycznej. Na każdym kroku widać było profesjonalizm ludzi którzy na co dzień zarządzają tak skomplikowanym przedsięwzięciem jak port lotniczy. Wierzymy, że dobrze wpisaliśmy się w rodzinny klimat imprezy i nie zawiedliśmy oczekiwań organizatorów i gości.