Komunikat dotyczący akcji 1% podatku PIT za rok 2020

Szanowni nasi Darczyńcy,

W wyniku ogólnych trudności i zamieszania w warunkach obostrzeń związanych z Covid-19 spóźniliśmy się o 2 tygodnie z opublikowaniem naszego bilansu i sprawozdania merytorycznego. W konsekwencji tego opóźnienia, nasza jednostka nie została ujęta w wykazie organizacji uprawnionych do otrzymania 1% podatku PIT za rok 2020.

Gdy tylko otrzymaliśmy informację o tym, zwróciliśmy się z pismem wyjaśniającym do dyrektora Narodowego Centrum Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. W piśmie tym przedstawiliśmy fakty, które spowodowały to opóźnienie. Poprosiliśmy też o ponowne wpisanie nas na w/w listę. Z rozmowy telefonicznej przeprowadzonej z przedstawicielką Fundacji uzyskałem informację, że aktualizacja listy zaplanowana jest na 15 marca 2021 i mamy duże szanse na umieszczenie nas na niej.

Wszystkich naszych Darczyńców prosimy gorąco o wstrzymanie się z wypełnianiem swych PIT – ów do tego czasu. Mamy nadzieję, że sytuacja ta nie spowoduje utraty Waszego zaufania do naszej jednostki. O dalszych krokach będziemy informować.


Za Zarząd Jerzy Perczyński