Walne zebranie członków OSP-ORW

Informujemy, że walne zebranie członków OSP-ORW we Wrocławiu odbędzie się w dniu 23 października 2020 roku (piątek) o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej Stowarzyszenia Tratwa na pierwszym piętrze ul. Legnickiej 65 we Wrocławiu (teren dawnej zajezdni MPK). Wjazd na parking od strony ul. Lutra, dla osób przybywających komunikacją miejską czy też pieszych i cyklistów wejście od ul. Legnickiej.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo na Zebranie prosimy zabrać maseczki ochronne, zabezpieczony zostanie płyn do dezynfekcji.

Od kwietnia na tablicy ogłoszeń dostępny jest bilans za rok 2019, dodatkowo umieszczony jest na naszej stronie internetowej w zakładce „do pobrania”.

Prosimy o punktualne przybycie.

Zarząd OSP – ORW

Zajęcia basenowe

W dniu 2 października 2020 o godz. 20:15 na basenie nr 3 Wrocławskiego Centrum SPA rozpoczynamy zajęcia basenowe.

Zajęcia będą odbywać się do 18 czerwca 2021 we wszystkie piątki z wyłączeniem: 23.10.2020, 25.12. 2020, 01.01. 2021, 02.04. 2021. 30.04. 2021, 04.06.2021.

O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.
ZAPRASZAMY
Zarząd OSP-ORW

1% podatku za 2019

W roku bieżącym uzyskaliśmy 6796,90 zł z tytułu podatku PIT za rok 2019. Z uzyskanych tą drogą środków sfinansowaliśmy montaż wyciągarki do quada, zakupiliśmy też zestaw nurkowy składający się z dwóch automatów i skrzydła. W najbliższym czasie nasi ratownicy odbędą szkolenia z zakresu KPP. Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy i pozostajemy w Państwa łaskawej pamięci w roku przyszłym.
Zarząd OSP-ORW

Night swim 2020

W nocy z 13 na 14 września 2020 roku na terenie kąpieliska Kopalnia Paniowice odbył się nocny maraton pływacki. Organizatorem zawodów był Krzysztof Gajewski #plywaniebezpiany

W maratonie wystartowało 92 uczestników w wielu kategoriach wiekowych i na wielu dystansach. Najmłodszy uczestnik miał 8 lat a najstarszy 70+. Dystanse liczyły od 100 m do 7 km. Wszyscy uczestnicy zawody ukończyli bezpiecznie. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu uczestników na RIB-e od strony wody, a quad oświetlał linię mety.

48H Swim – zabezpieczenie rekordu

W sobotni sierpniowy wieczór (8 sierpnia) nasz zastęp ratowników pojawił się na terenie Kopalni Wrocław. W odróżnieniu od poprzednich naszych wizyt na obiekcie, celem nie były standardowe ćwiczenia ratownicze, ale pomoc w zabezpieczeniu imprezy na wodzie – 48H Swim

Akcja ta pozornie wyglądała na banalną, polegała bowiem na asekuracji tylko jednego pływaka – Krzysztofa Gajewskiego. Tyle tylko, że ten rekordzista Europy w pływaniu długodystansowym postanowił pływać non stop przez 48 godzin!

Nasze zadanie polegało na zabezpieczeniu ratowniczym w drugiej dobie próby ustanowienia rekordu 48H Swim. Od sobotniej nocy nasza płaskodenna łódka niczym cień podążała za Krzyśkiem, pokonującym kolejne kilometry po zamkniętej trasie. Oczywiście, w przeciwieństwie do głównego bohatera, nasza obsada na wodzie miała regularne podmiany. Niejako przy okazji kolejne roty dokładały swoją cegiełkę do zorbowego rekordu w pływaniu na wiosłach. Przez noc nie włączaliśmy bowiem silnika, tak aby nie dekoncentrować Krzysztofa.

Całe przedsięwzięcie zakończyło się późnym popołudniem w niedzielę. Ekstremalny pływak, po pokonaniu 109 km i ustanowieniu nowego rekordu Guinessa o własnych siłach wyszedł z wody, by po chwili odpoczynku udzielać wywiadów i pozować do zdjęć na okolicznościowej ściance.

My jednak bardziej niż finisz we fleszach kamer pamiętać będziemy cichą noc w której toczyła się prawdziwa walka Krzysztofa z żywiołem, zmęczeniem i kontuzją. Trudno wręcz sobie wyobrazić jak silną psychikę musi mieć człowiek który dokonał takiego wyczynu. Chylimy czoła przed Tobą Krzysztofie! I dziękujemy, że zaprosiłeś nas do tego wyjątkowego
projektu.