Wykłady kursowe online

Zapraszam kursantów P1 na wykłady online, które rozpoczniemy w przyszłym tygodniu. Będziemy realizować normalny program teoretyczny kursu, zmieni się jedynie postać wykładów.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy luzny@zorba.wroc.pl – odpowiedzi prześlę niezbędne informacje techniczne. Zachęcam do udziału w wykładach zarówno osoby zainteresowane kursem stacjonarnym, jak i weekendowym. A także wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się co nieco o nurkowaniu.

Termin pierwszego spotkania – 2 kwietnia (czwartek), godz. 19.00. Wykład potrwa do 90 min.

Ponieważ sytuacja w kraju jest dynamiczna, zastrzegam możliwość przełożenia wykładu na termin późniejszy, o czym zainteresowane osoby zostaną zawiadomione mailem.

Wykłady będą realizowane za pomocą aplikacji webowej (nie jest wymagane instalowanie żadnego oprogramowania, jedynie dostęp do przeglądarki Chrome lub Edge). Nie trzeba mieć kamerki ani mikrofonu, będzie możliwość zadawania pytań tekstowo.

Basen klubowy

Baseny mogą być bardzo różne. Oceaniczne, portowe, pływackie, termalne, a nawet medyczne. W życiu każdego „zorbowicza” jest jednak jeden basen zajmujący miejsce szczególne. Kiedy niesprzyjająca aura skłania większość z nas do zakończenia sezonu nurkowego na wodach otwartych pozostaje jeden sposób aby nie zapaść w zimowy letarg. W październiku każdego roku startują baseny klubowe Zorby.

W każdy piątkowy wieczór basen nr 3 we wrocławskim centrum SPA opanowuje wesoła kompania. Zwykła godzina basenowa, pozornie nieco większy harmider i nieład niż normalnie. Jeżeli jednak przyjrzeć się dokładniej można zauważyć, że  wszystko ma swoje miejsce, czas i cel. Na pierwszym torze kursanci na stopień P1 próbujący oswoić obsługę aparatów powietrznych. Na drugim inni adepci tego samego kursu ćwiczący scyzoryki i bezdechy. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem naszych instruktorów. Parafrazując stare żołnierskie porzekadło: „Im więcej potu na basenie, tym mniej stresu na wodach otwartych”. Na kolejnym torze druhowie stażyści doskonalą techniki pływackie lub robią trening kondycyjny. O brak motywacji w tym towarzystwie nie ma co się martwić. Naczelnik w krótkich, dosadnych słowach doda otuchy, a życzliwi koledzy zawsze poratują pobłażliwym uśmiechem lub ironicznym komentarzem. Później pozostaje już tylko uparcie doskonalić technikę i pływać do ostatniego gwizdka. Wreszcie na basenie są i nasi seniorzy, którzy liczbą przepłyniętych długości wciąż potrafią zawstydzić nie jednego „młodego”.

Nawet najcięższy tydzień nie jest w stanie popsuć świetnego nastroju który opanowuje człowieka po basenie klubowym. Naukowcy twierdzą, że to wszystko dzięki endorfinom które uwalniają się podczas uprawiania sportu. Myślę jednak, że w przypadku zorbowych basenów jest jeszcze jakaś inna, wciąż nieodkryta substancja, wydzielająca się tylko w miejscach spotkania pozytywnie zakręconych pasjonatów.

Wigilia klubowa

Zarząd OSP-ORW serdecznie zaprasza członków Stowarzyszenia oraz sympatyków do udziału w spotkaniu wigilijnym, które odbędzie się w piątek 20 grudnia 2019 r. o godz. 17.30 w siedzibie klubu.

Spotkajmy się, by nie tylko życzyć sobie dobrego czasu w nadchodzące święta, ale także, by podsumować miniony rok i zaplanować kolejny.

Składkę na poczęstunek, wynoszącą 60 zł, zbiera Prezes Stefan Abram wyłącznie podczas spotkań klubowych w dniach 6 oraz 13 grudnia (jest to termin nieprzekraczalny).

Informujemy jednocześnie, że zajęcia basenowe są odwołane.

Menu kolacji wywieszone jest na tablicy w klubie.

Finał akcji „Szlachetna Paczka”

W sobotę 7 grudnia 2019 byliśmy w Strzegomiu gdzie dostarczyliśmy wybranej rodzinie świąteczną paczkę. Ufundowana została ona przez Wrocławskie Morsy, IMRG Red Iron i OSP- ORW Zorba. Wartość paczki przekroczyła 5 tys, zł.

W imieniu obdarowanej rodziny składamy serdeczne podziękowania. Pisząc te słowa jestem pewien, że pomoc trafiła w godne ręce i zostanie dobrze spożytkowana.