Akcja 1% podatku PIT za rok 2020

Szanowni darczyńcy, tak jak wcześniej obiecaliśmy, dzielimy się z Wami radosną informacją. Dzięki decyzji Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zostaliśmy ponownie wpisani na listę OPP uprawnionych do otrzymywania 1% podatku PIT. Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość, zachęcamy do składania rocznych rozliczeń podatkowych i w odpowiedniej rubryce umieszczanie naszego numeru KRS 0000046695.

Komunikat dotyczący akcji 1% podatku PIT za rok 2020

Szanowni nasi Darczyńcy,

W wyniku ogólnych trudności i zamieszania w warunkach obostrzeń związanych z Covid-19 spóźniliśmy się o 2 tygodnie z opublikowaniem naszego bilansu i sprawozdania merytorycznego. W konsekwencji tego opóźnienia, nasza jednostka nie została ujęta w wykazie organizacji uprawnionych do otrzymania 1% podatku PIT za rok 2020.

Gdy tylko otrzymaliśmy informację o tym, zwróciliśmy się z pismem wyjaśniającym do dyrektora Narodowego Centrum Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. W piśmie tym przedstawiliśmy fakty, które spowodowały to opóźnienie. Poprosiliśmy też o ponowne wpisanie nas na w/w listę. Z rozmowy telefonicznej przeprowadzonej z przedstawicielką Fundacji uzyskałem informację, że aktualizacja listy zaplanowana jest na 15 marca 2021 i mamy duże szanse na umieszczenie nas na niej.

Wszystkich naszych Darczyńców prosimy gorąco o wstrzymanie się z wypełnianiem swych PIT – ów do tego czasu. Mamy nadzieję, że sytuacja ta nie spowoduje utraty Waszego zaufania do naszej jednostki. O dalszych krokach będziemy informować.


Za Zarząd Jerzy Perczyński

Ćwiczenia na lodzie

24 stycznia 2021 roku udaliśmy się do Kobylej Góry na zalew Blewąska, gdzie dzięki uprzejmości Grzegorza Grosska na terenie przystani Jacht klubu Orion przeprowadziliśmy ćwiczenia na zamarzniętym zbiorniku wodnym.

Po przygotowaniu sprzętu i przerębli rozpoczęły się ćwiczenia. Ćwiczono techniki samoratowania oraz techniki wydobywania poszkodowanego przy pomocy deski ortopedycznej. Tradycyjnie już osoby ćwiczące wzajemnie się asekurując udały się na zalew dokonując przejścia wzdłuż jego brzegów.

Na zakończenie po morsowaniu przy ognisku omówiono przeprowadzone ćwiczenia. Założone na ten dzień zadania wykonano pozytywnie. Po sporym wysiłku wspaniale smakowała kiełbasa pieczona na ognisku.