8 sierpnia zabezpieczaliśmy ratowniczo drugą dobę próby ustanowienia rekordu Guinessa przez Krzysztofa Gajewskiego w ramach projektu 48H Swim.

Niedzielę 19 lipca 2020 spędziliśmy na intensywnych ćwiczeniach ratowniczych. Na akwen do ćwiczeń wybraliśmy popularny zbiornik Kopalnia Paniowice. Ćwiczyliśmy następujące elementy ratownictwa; rzut rzutką ratowniczą i kołem ratunkowym, metody poszukiwania i holowania poszkodowanego, doskonalenie techniki wiosłowania. Był to dzień pracowicie i pożytecznie spędzony. W tym miejscu serdecznie dziękujemy właścicielom i managerowi za serdeczne przyjęcie i udostępnienie akwenu do ćwiczeń. Teren do tego celu jest wręcz wymarzony. Jeszcze tam wrócimy.

Po dwóch mroźnych nocach na powierzchni wody pojawił się wreszcie długo oczekiwany lód. Działania naszej pary ratowników Darka Iwańca i Patryka Kaniewskiego polegały na wykonaniu bezpiecznego miejsca kąpieli i jej zabezpieczenia. Jednej z osób biorącej udział w morsowaniu wydano plaster aby mogła opatrzyć ranę powstałą w wyniku kontaktu z lodem