W sobotę 3 lutego 2024 na wrocławskim kompielisku Morskie Oko miała miejsce wjątkowe wydarzenie. Głównym organizatorem byli Młodzi dla Wrocławia przy współudziale Wrocławskie Morsy i MCS Wrocław . Pierwotnym cele tej imprezy było pozyskanie środków na diałalność powstającej w naszej jednostce Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Oddział Ratownictwa Wodnego we Wrocławiu. Jednak życie lubi zaskakiwać. W tygodniu poprzedzającym strażacką brać obiegła informacja o tragicznym wypodku jednego z nas. Strażak KM PSP we Wrocławi i OSP KSRG Rzeplin . W uzgodnieniu z organizatorami podjąłem decyzję o przekazaniu wszystkich środków na konto https://zrzutka.pl/strazak-potrzebuje-pomocy-zbieramy-na… . O tym fakcie w trakcie imprezy informowaliśmy uczestników.

Pierwszym punktem programu było szkolenie z pierwszej pomocy. Przybyli na Morskie Oko wysłuchali pogadanki i pod nadzorem dwóch naszych Piotrów aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach. Nasi druhowie zajęłi się też organizacją i nadzorem nad ogniskiem.

Kolejnym punktem był wykład o bezpiecznym morsowaniu i zaletach z yego płynących.

Finałem imprezy było wspólne morsowanie, pod nadzorem Wodna Służba Ratownicza,w którym aktywnie uczestniczyła reprezentacja Zorby.

W trakcie zbiórki w gotówce zebrano 440 zł, kwotę już wpłaciliśmy na konto zrzutki. Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy.

Teraz będziemy się starać aby pozyskać środki na pierwotny cel.

Tekst: Jerzy Perczyński

Zdjęcia: Wrocławskie Morsy, Kilometry Pomocy, Ochotnicza Straż Pożarna Oddział Ratownictwa Wodnego „Zorba”